Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal: İktidar nimetlerini elinin tersiyle itenler çoğaldığında, AK Parti’de öze dönüş bir adım önümüzde olacaktır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eski metin yazarı Aydın Ünal, AK Parti’nin 21 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, “Yıpranmaktan kendisini değişerek korudu AK Parti. Türkiye’nin siyasi partileri zorlayan ve sürekli sınayan şartlarına hızlı uyum sağladı. İyi mi değişti kötü mü? Bu başka bir tartışmanın konusu. Ama AK Parti’nin ilk yıllarının, haydi diyelim ilk 10 yılının sonraki yıllara göre daha iyi olduğu genel bir kanaat. Bu kanaatle birlikte “kuruluş ilkelerine geri dönmek” ya da “öze dönmek” teklifleri de sıkça dillendiriliyor” diye yazdı.

AK Parti’nin denetim ve eleştiri eksikliğini çektiğini savunan Ünal, “Özlemle andığımız AK Parti’nin ilk dönemlerinde vesayet ve baskının yanında içerden eleştiri kültürü ve özgürlüğü vardı. Belki de kilit burada. Yapıcı eleştirinin önü açıldığında ya da iktidar nimetlerini elinin tersiyle itenler çoğaldığında, öze dönüş bir adım önümüzde olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx