İsmail Ege Şaşmaz Barış Akarsu’nun tıpatıp aynısı oldu! Bu kadar benzerlik olmaz…

4 Temmuz 2007 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu’nun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Haziran ayında çekimlerine başlanan ‘Barış Akarsu Merhaba’ filmi için hazırlıklar son hız devam ederken Akarsu’yu oynayacak olan İsmail Ege Şaşmaz’ın filmden yüzünün göründüğü ilk kare yayınlandı. Ünlü oyuncunun Akarsu’ya olan benzerliği hayranlara duygusal anlar yaşattı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

“Islak Islak”, “Gözlerin” ve “Rüzgar” gibi parçalarla bir dönemin en sevilen isimlerinden biri haline gelen şarkıcı Barış Akarsu, geçirdiği trafik kazası sonrası 4 Temmuz 2007 yılında hayatını kaybetmişti. Tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden Akarsu’nun ölümünün ardından tüm Türkiye yasa boğulmuştu.

Barış Akarsu

Yıllar geçmesine rağmen hala geniş bir hayran kitlesine sahip olan şarkıcının hayatı yakın zamanda beyaz perdeye aktarılacak. Yapımcılığını Fikri Harika Prodüksiyon adına Özgür Tari’nin yaptığı ‘Barış Akarsu Merhaba’ filminde 28 yaşında toprağa verilen Barış Akarsu’nun hayatını İsmail Ege Şaşmaz, kız arkadaşını ise Almila Ada  oynayacak.

İsmail Ege Şaşmaz

Yönetmen koltuğunda Hakan Yonat‘ın oturduğu filmin senaryosu ise Mert Dikmen ve Can Anar imzası taşıyor. Ebru Nil Aydın, Burak Satıbol, Metin Coşkun, Şafak Pekdemir ve Hüseyin Avni Danyal gibi isimleri kadrosuna dahil eden yapımın müziklerini ise Mce Jingles ve Eser Taşkıran üstleniyor. 

Barış Akarsu

18 Kasım’da vizyona girecek olan filmin hazırlıkları son hız devam ederken Akarsu’yu oynayacak olan İsmail Ege Şaşmaz’ın filmden yüzünün ilk göründüğü kare yayınlandı. 28 yaşında hayata veda eden Akarsu’yu oynayacak olan Şaşmaz’ın benzerliği ağızları açık bıraktı. Giyim tarzı ve saç stiliyle büyük bir benzerlik yakalayan oyuncunun gülümsemesi dahi Akarsu’yu andırıyor.

İsmail Ege Şaşmaz

FİLMİN İLK TEASER AFİŞİ YAYINLANDI!

Sabırsızlıkla beklenen “Barış Akarsu Merhaba” filminin ilk teaser afişi yayınlandı. İşte hayranları heyecanlandıran o afiş:

“BARIŞ AKARSU’YA BENZİYORUM”

Daha önce ‘Güneşi Beklerken’, ‘Sen Çal Kapımı’ gibi yapımlarda yer almış olan başarılı oyuncu Şaşmaz, proje için heyecanlı olduğunu, hazırlık için eğitimler aldığını ifade etti.

ismail ege şaşmaz

Filmde şarkıcıyı oynayacak Şaşmaz, “Barış Akarsu’ya benziyorum, onun vefat ettiği yaştayım” açıklamasını yaptı.

ismail ege şaşmaz

Okul yıllarında Akarsu’nun şarkılarını söylediğini ve Barış Akarsu’ya benzetildiğini ifade eden Şaşmaz, proje için şöyle konuştu:

“Çok duygusal bir yerdeyim bu durumla ilgili çünkü Barış Akarsu’ya benziyorum da, ben evrene de bu mesajı vermiştim, onun şarkılarını çok seviyordum ve onları da söylüyordum zaten. Çok tuhaf oldu; onun vefat ettiği yaştayım, bu da ayrı bir anlam katıyor bana. O yüzden üstesinden gelmeye çalışacağım.”

ismail ege şaşmaz

FİLM İÇİN ŞAN VE GİTAR DERSLERİ ALIYORUM

Film için ayrıca şan ve gitar dersleri aldığını da aktaran oyuncu “Ben lisede de şarkı söylüyordum, şimdi ekstra şan dersi alıyorum, zaten daha da iyi olması ve bir nebze ona yakınlaşmak için ekstra gitar dersleri de alıyorum. Zaten sonuçta Barış Akarsu olmak demek saçları uzatmak demek. Barış’ın dövmesi yok. Barış Akarsu’nun hayatı önceden de film olacaktı, annesi vefat etmeden önce bu düşünülüyordu ama bugüne nasipmiş” açıklamasında bulundu.

ismail ege şaşmaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Gönül Dağı’nın Taner’i Berk Atan’ın filmdeki partneri belli oldu! 

Related Posts

‘Leyla, İç Anadolu, Lalin, Karadeniz kızı’

İki yaşında Lalin adında kızı bulunan ve dört ay önce çocuğu Leyla’yı kucağına alan oyuncu, “Leyla bayağı İç Anadolu kızı oldu. Neşet Ertaş …

Ağzından çıkanlar 150 milyon yıllık! Böyle duyurdu: ‘Tarihe ışık tutacak’

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr – ABD’nin Utah eyaletinde yapılan çalışmalarda bulunan fosil heyecan yarattı. İlk etapta yeni bir canlı …

Yasak Elma’nın yeni dönemi ne vakit başlıyor? Yasak Elma yeni dönemde neler yaşanacak? Yasak Elma yeni dönemde hangi oyuncular olacak?

FOX’un MEDYAPIM imzalı dizisi Yasak Elma yeni döneme başlamaya hazırlanıyor. Senaryosu Melis Civelek ve Zeynep Gür tarafından kaleme alınan …

Bill Fontana’nın sesten heykel performansı Arter’de

Çatısı yandıktan sonra büyük bir onarıma giren Paris’teki Notre Dame Katedrali’nin çan seslerinin susmasından etkilenen sanatçı Bill Fontana’nın …

Masterchef tekrar aşk yuvası oldu! O denli isimler ortasında aşk çıktı ki şefler ayakta alkışladı “yok artık”

MasterChef Türkiye’de kısasıya yarış devam edekren, yarışmacılar yemeklerini heyet üyelerine beğendirmek için uğraşa devam ediyor. Ortada sırada …

Kay Kasırgası Meksika’da karaya vurdu: 2 bin 595 kişi tahliye edildi

– Kay Kasırgası Meksika’da karaya vurdu: 2 bin 595 kişi tahliye edildi MEXİCO CİTY – Meksika’yı günlerdir etkisi altına alan Kay Kasırgası’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.