Karar yazarı Ocaktan: Bize kendi siyasi çıkarları uğruna dini kullanmayan, üç-beş oy için insanları Allah’la aldatmayan bir iktidar lazım

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, dindar-muhafazakâr iddialar taşıyan AKP iktidarının Türkiye’yi hukukun olmadığı, güvenlik endişesi taşıdığı, ekonominin dibe vurduğu bir ülke haline getirdiğini belirterek, “Her ne kadar dini müktesebatları sağlam olduğunu sandığımız hocalar, AK Parti’yi iktidarda tutabilmek için yolsuzluk, rüşvet, usulsüzlük, hukuksuzluk ve akraba kayırmacılığı gibi İslam’ın şiddetle kınadığı fiilleri görmezden gelerek topluma Kur’an-ı olmayan bir din satmaya çalışsalar da biz ahlaki olanı savunmaya devam edeceğiz” diye yazdı.

Ocaktan, “Bize nasıl bir iktidar lazım” başlıklı yazısını “Bize kayıtsız şartsız hukuku ve özgürlükleri savunan bir iktidar lazım. Bize yolsuzluğu, rüşveti ve eşitsizliği reddeden bir iktidar lazım.

Bize nefret dili kullanmayan, halkının bir bölümünü din düşmanı ilan etmeyen, kendinden olmayanları taşlatmayan bir iktidar lazım. Bize kendi siyasi çıkarları uğruna dini kullanmayan bir iktidar lazım.

Bize üç-beş oy için insanları Allah’la aldatmayan bir iktidar lazım” ifadeleriyle noktaladı.

Yazının tamamı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*