Özdağ’ın “İstediğim yere giderim” yansısına İçişleri noktayı koydu

 Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Hatay Valiliğinin kararı gereği partililerle birlikte ilerledikleri kente gidişlerine müsaade verilmediğini belirterek, “Bu ülkede istediğim yere giderim.” dedi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı ise Özdağ’ın iki gündür Hatay sonuna mayın döşeyeceğini söyleyerek kışkırtıcı bir yol izlediğini kaydederek, “Bu provokasyonuna, tahrikine müsaade verilmemiştir.” sözünü kullandı.

Reyhanlı’nın da ortalarında olduğu birtakım ilçelerinde programlara katılmak üzere otobüslerle Adana’dan yola çıkan Özdağ ve partililer, Erzin ilçesinde jandarma gruplarınca denetim noktasında durduruldu.

Valiliğin kararı gereği kente giremeyecekleri bildirim edilen Özdağ ve beraberindekiler, denetim noktası yakınlarındaki akaryakıt istasyonunda beklemeye başladı.

Özdağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ağır bir tehdit altında olduğunu ve mevcut yapıyla hudut güvenliğini sağlayamadığını savundu. Özdağ, şöyle konuştu:

“Şimdi Hatay Valisi bir talimat veriyor. 700 bin Suriyelinin yaşadığı ki bunlar içinde teröristler ve istihbaratçılar da var, dünyanın en fazla istihbaratçısının metrekareye düştüğü kentten bahsediyoruz, işte bu türlü bir kente ‘Zafer Partisi giremez’ diyor. Ben bir milletvekiliyim. Gazi Meclisin bir üyesiyim. Hiçbir yasa benim oraya girmemi engelleyemez. Sen de engelleyemezsin. Ben bu ülkede istediğim yere giderim. Artık sen 750 bin Suriyeliye dokunamıyorsun lakin ibret olacak bir yasaklama evrakı çıkartıyorsun.”

“Hatay Valisi bu kabahatinden ötürü yargılanacak hem anayasayı ihlalden hem kamu sistemini sağlayamamaktan yargılanacak.” sözlerini kullanan Özdağ, dayanak için gelenlerin araçlarının bulundukları istasyona girmesinin engellendiğini ileri sürdü.

Özdağ, “Biz buradayız, gitmiyoruz. Gerekirse ayın 4’üne kadar, gerekirse 9 Temmuz’a kadar isterseniz bunu uzatın. Biz de burada kalmaya devam ederiz. Haydi göreceğiz, hukuk mu hakim olacak, kaba kuvvet mi? Lakin sonunda bizim Hatay’a girmemizi asla engelleyemezsiniz, gerekirse bu dağları aşar o denli gireriz.” diye konuştu.

Özdağ ve partililerin akaryakıt istasyonundaki bekleyişi sürüyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ ÇATAKLI’DAN PAYLAŞIM

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Özdağ’ın “Yarın Hatay Reyhanlı’da iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere Suriye hududuna birinci mayını yerleştireceğiz.” sözlerinin yer aldığı paylaşımını alıntılayarak şunları kaydetti:

“Tek güç kaynağı yabancı düşmanlığı olan, iki gündür Hatay hududuna mayın döşeyeceğini söyleyerek kışkırtıcı bir yol izleyen, hayatı palavra ve provokasyondan ibaret birinin bu provokasyonuna, tahrikine müsaade verilmemiştir.”

KAYNAK: AA

Related Posts

Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş: Alanya maçı güç olacak

Spor Toto Muhteşem Lig’in 8. haftasında 2 Ekim Pazar günü deplasmanda Corendon Alanyaspor ile karşılaşacak Bitexen Giresunspor’un teknik …

Konya’da iki araba çarpıştı: 5 meyyit

Konya’da iki arabanın çarpışması sonucu 5 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.Kaza, Yunak-Polatlı karayolunda meydana geldi. Şemsettin Murat Kaya’nın …

Beşiktaş ile Fenerbahçe 356. randevuda

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe yarın saat 20.00’de Vodafone Park’ta karşılacak. İki takım bu derbi mücadelesiyle …

Burkina Faso’da darbe: Ordu, iktidara el koydu

Burkina Faso’da ordu ülkedeki güvenlik durumunu münasebet göstererek iktidara el koydu. Burkina Faso’da başşehri Vagadugu’nun stratejik …

Rıza Bey Apartmanı davasında tutuklu sanıkların tahliye talebine ret

Ege Denizi’nde Seferihisar açıklarında, 30 Ekim 2020’de meydana gelen, 115 kişinin hayatını kaybettiği, 6.6 büyüklüğündeki depremde, Bayraklı …

Bakan Dönmez’den Karadeniz Gaz Alanı açıklaması

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.