Pervin Buldan’dan Üstü Kapalı TİP Eleştirisi

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldun, Emek ve Özgürlük İttifakı’ndaki TİP’e üstü kapalı eleştiride bulundu. Buldan ‘Bize de oy verirseniz kazanırız’ diyenlere sakın aldanmayın, sakın güvenmeyin’ ifadelerini kullanarak ‘Yeşil Sol Parti dışında atacağınız her oy AKP’nin işine yarar’ dedi. 

Buldan, Yeşil Sol Parti’nin ilk mitingini Hakkari’de gerçekleştireceklerini açıkladı.

Son günlerde sosyal medyada tartışmaların odağında yer alan TİP, Buldan tarafından eleştirildi.

 “Ancak bazı kafa karışıklarını yaratanlar var” diyen Buldan sözlerine şöyle devam etti: “İttifaklar adına seçimlere giriyoruz. Bizim de bir ittifakımız var. Emek ve Özgürlük İttifakı. Başımız gözümüz üstünde yeri var. Ancak Yeşil ve Sol Parti dışında atacağınız her oy AKP’nin işine yarar bu böyle bilinsin, böyle algılansın. İttifak içerisinde başka partilere verilen oylar İttifak’a yazılmaz. Her partinin kendi hanesine yazılır. Başka partiler size bir farkımız yok. Bize de verirsiniz kazanırız diyenlere sakın aldanmayın. Güvenmeyin. Tek adresiniz var. Yeşil Sol’dur. Başka adresimiz yok.”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ise bu konuda ‘ittifak içerisinde başka partilere verilen oylar ittifaka yarar’ görüşünü savunuyor.

Birçok yerde YSP ile işbirliğine gittiklerini belirten Baş, ‘TİP’in çıkarlarını ittifakın çıkarları üzerine koymadıklarını’ söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir