ULUSKON modüler konteynerler ile deprem bölgesinde modüler kentler kuracak

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) ABD’den getirilecek modüler konteynerler ile deprem bölgesinde afetzede aileler için modüler kentler kuracak. ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Bu yaz döneminde on binlerce modüler konteyner Türkiye’ye getirilecek ve ilgili deprem bölgelerinde, modüler kentler halinde kurulumları gerçekleştirilecektir” dedi.

ULUSKON, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyacına yönelik konut projesi için bağış kampanyası başlattı. Kampanya yurt içi ve dışından yoğun ilgi gördü. Yapılan bağışlarla deprem bölgesinde modüler konteyner kentler kurulması kararlaştırıldı. ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, bu kapsamda ABD’ye ziyarette bulundu. Atasoy, hayırseverler aracılığıyla sağlanacak konteynerler için ABD’de temaslarda bulundu. Konteynerlerin üretildiği fabrikalarda inceleme yapan Atasoy’un görüşmeleri sürüyor.

‘ULUSKON’UN DEPOLARINDA HAZIR TUTULMAYA DEVAM EDİLECEK’

Şikago, Indianapolis, Orlando ve Miami’deki üretim tesislerini tek tek gezdiğini belirten Başkan Atasoy, “ABD’li iş insanlarıyla modüler ev/konteyner kapsamındaki her konuda iş birliği yapmaya karar verdik. ABD’den yardım-bağış yoluyla tedarik edilmesi planlanan modüler evlerin/konteynerlerin deprem mağduru vatandaşlarımıza yüksek standartlarda barınma ve olabildiğince konforlu bir yaşam imkanı sunacağız. Bu evlerin ömrü 50 yıldır, buna uygun malzeme kullanılmıştır. Bu yönüyle bakıldığında, ABD’den getirilecek bu modüler evlerin/konteynerlerin sadece Kahramanmaraş depremzedeleri için değil, aynı zamanda ülkemizde olması muhtemel diğer afetler sonrasında da mağdurların kullanımına sunulmak için ULUSKON depolarında hazır tutulmaya devam edecek. Her şey ULUSKON’un yol haritasına göre ilerlemesi halinde, bu yaz döneminde on binlerce modüler konteynerin Türkiye’ye getirilecek ve ilgili deprem bölgelerinde, modüler kentler halinde kurulumların gerçekleştirilecektir. ULUSKON ailesinin, depremzedelerin önümüzdeki kışı daha uygun barınma koşullarında karşılamaları için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir