AK Partili belediye Ömer Halisdemir’in adını sildi

Tokat’ın Sulusaray ilçesinin AK Partili belediyesi 15 Temmuz’un sembol isimlerinden olan Ömer Halisdemir’in adını , Padişah Yavuz Sultan Selim ve ünlü kaptan Barbaros Hayreddin Paşa’nın adını taşıyan sokakların adlarını değiştirdi.

BAŞKAN İSİMLERİ VERİLDİ

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Belediye Meclisinde yapılan oylamada Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi’ne 4 dönem ilçede belediye başkanlığı yapan Şahin Hasgül’ün, Yavuz Sultan Selim Sokağı’na eski belediye başkanlarından İbrahim Turgut’un, Barbaros Sokağı’na da yine eski başkanlardan Nazım Bıldırcın’ın adı verildi. Yapılan isim değişiklikleri Kaymakamlık ve Valiliğe gönderildi. Valilik onaylarsa cadde ve sokak isimleri değişecek.

KİMLER OY KULLANDI?

Sulusaray Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Necmettin Coruk dahil, toplam 10 üyeden oluşuyor. Mecliste muhalefet partili meclis üyesi ise bulunmuyor. Cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesi için yapılan oylamaya, MHP’li üye Mehmet Şanlı katılmadı. Diğer MHP’li üyeler Namık Bıldırcın ile Dursun Sunar, AK Partili 7 meclis üyesi ile isim değişikliğine ‘evet’ dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx