Baykar fabrikasındaki hard disk hırsızlığı tutuklama ile bitti

Türk Savunma sanayisinin en önemli şirketlerinden olan Yönetim Kurulu Başkanlığını Selçuk Bayraktar’ın yaptığı Baykar’ın Hadımköy’deki fabrikasında 2 ay önce bilgi teknolojileri bölümünde staja başlayan Ahmet Anıl Ç., fabrikadan çıkacağı sırada yapılan kontrollerde, üzerinde şirkete ait 4 adet hard disk bulundu.

İhbar üzerine olay yerine giden polis şüpheliyi gözaltına aldı.

Polis casusluk üzerinde durarak terör soruşturması kapsamında olayı araştırdı. Ahmet Anıl Ç.’nin hard diskleri ne yapacağını araştıran ekipler, şüpheli ve ailesinin herhangi bir kişinin terör kaydı bulunmadığını belirledi. Ancak Ahmet Anıl Ç.’nin ev ve işyerinden hırsızlık suçundan kaydı olduğu tespit edildi.

2017 yılında bir kafeden dizüstü bilgisayar çaldığı belirtilen şüphelinin, Baykar fabrikasından aldığı hard diskleri de satmak istediğini itiraf ettiği öğrenildi. Disklerin içinde ise herhangi bir bilgi ya da belge olup olmadığından haberinin olmadığını söylediği kaydedidi.

Gözaltına alınan Ahmet Anıl Ç., polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli Ahmet Anıl Ç. çıkarıldığı mahkemede tarafından tutuklandı.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABERLER:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx