Bu 5 Hatadan Kaçın! Bu Hatalar İlişkileri Dönülmez Yollara Sokuyor!

İlişkilerde sorunlar kaçınılmazdır. Bu sorunları konuşarak ve tartışarak çözüme kavuşturmanız gerekir. Ancak çiflerin tartışırken yaptığı bazı hatalar sorunların daha çok büyümesine yol açıyor. Kavga ederken en sık yapılan hatalar nelerdir? diye merak ediyorsanız bu yazımıza bir göz atın.

YANLIŞ HAREKETLERİ YAPMAK

Kollarınızı kavuşturmak, başka tarafa dönmek, parmak hareketlerini kullanmak, gözlerinizi devirmek gibi bir tartışmanın ortasında savunmacı beden dili kullandığınızda, bu karşınızdaki kişinin öfkesini artırır. Alay etmek, başınızı sallamak ve ellerinizi ovmak gibi hareketler durumu daha da kötüleştirebilir.

TEK SEFERDE BİRKAÇ KONUYU ELE ALMA

Tartışma bir konuyla başlasa bile, diğer birkaç konunun tek bir konuya yuvarlanmasıyla büyük bir kavgaya dönüşüyor. Buna eski kavgalar ve geçmiş hatalar da eklenir.

Bir seferde yalnızca bir konuyu ele alabilirsin ve diğer birkaç konuyu bir araya getirmek, ikinizin de kafasını karıştıracak ve sonunda bunun bir sonucu olmadığını anlayacaksınız.

SUÇLAMA OYUNU

Sürekli partnerinizin yanlış olduğunu kanıtlamak ve hayatınızdaki tüm mutsuzluklar için onu suçlamak için bir konu oluşturmak çok yaygın ve kolaydır. Ancak sonunda bu uygulamayı yaparsanız, ilişkinizi kaybedersiniz.

Bir tartışmayı kazandığınızı ve ilişkideki diğer partnerin kaybettiğini hissedebilirsiniz, ancak gerçek şu ki bunu yaptığınızda hem partnerinizi hem de ilişkinizi kaybedebilirsiniz.

SÜREKLİ SÖZÜNÜ KESMEK

Partnerinizin söyleyeceklerini dinlemediğinizde, onun öfkesini ve kızgınlığını anlayamayabilirsiniz. Bu sebeple tartışma sırasında partnerinizi iyi dinlemeniz önemlidir.

Onun sözünü kesmeden dinlediğinizde ve anladığınızda sorunların çözümü daha kolay hale gelir. Belki de ortada tartışmanızı gerektirecek bir konu yoktur. Yaşananlar bir süre önce düzeltilmesi gereken bir yanlış anlaşılma olabilir.

YANLIŞ ZAMAN

En iyi iletişim yolu sözlü iletişimdir. Partnerinizle bir konu üzerinde tartışmanız gerekiyorsa bunu asla telefonda yapmayın. Mutlaka yüz yüze görüşün. Birbirinize mesaj yazarken, kimse yüz ifadelerinizi veya ses tonunuzu bilemez.

Birçok çift, metinler için kavga ettiklerinde durumu daha da kötüleştirir. Birçok yönden yanlış yorumlanabilir. Bu sebeple telefonda konuşarak ya da yazışarak tartışmamaya özen gösterin. Sorunlarınızı her zaman yüz yüze konuşun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx