WhatsApp daha hızlı yanıt için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

WhatsApp, kullanıcılarını sevindirecek bir özellikle karşımıza çıkıyor: “Kanallar”. Bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar geniş ve anonim etkileşimler için tek yönlü iletişim kanalları oluşturabiliyorlar. Standart sohbetlerden farklı olarak işleyen bu kanallar, yöneticilere metin, görsel, video, çıkartma ve anket paylaşma olanağı sunarken, yöneticilerin ve takipçilerin gizliliğini koruyor. Özellik, bir takım olumlu ve olumsuz geri dönüşlerle karşılandı.

WhatsApp, sıkça farklı özellikleri beta sürümünde test ediyor ve bunların hepsi stabil sürüme eklenmiyor. Bazı özellikler stabil sürüme dahil edilirken, bazıları atılabilir veya yalnızca beta sürümüne özel kalabilir.

Son zamanlarda Google Play Beta Programı üzerinden kullanıma sunulan WhatsApp beta sürümü (2.23.20.20) ile, “cevap çubuğu” adlı bir özellik getiriliyor. WABetaInfo kaynağından alınan bilgiye göre, bu özellik kullanıcılara resim, video ve GIF’lere hızlı bir şekilde yanıt verme olanağı sunuyor, ve bu da konuşmaların akışını ve bağlamını iyileştiriyor. Bu, kullanıcı etkileşim deneyimini kesintisiz kılmayı ve genel olarak iyileştirmeyi amaçlıyor.

WhatsApp daha hızlı yanıt için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Bu özellikten faydalanmak için, kullanıcıların yalnızca Google Play Store’dan en son WhatsApp beta güncellemesini yüklemeleri gerekiyor ve bu özellik yakın zamanda daha geniş bir kitleye sunulması bekleniyor.

WhatsApp ayrıca, grup çağrılarına kolayca katılımcı eklemek için kısayollar ve uygulama içi alışveriş deneyimlerini iyileştirmek amacıyla “Flows” özelliğini tanıtmak gibi, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor. Ayrıca, iPad için yerel bir WhatsApp uygulaması da geliştirme aşamasında, kullanıcılardan gelen uzun süredir var olan bir talebi karşılayarak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx