Pandemi sonrası bir ilk! Hayat Eve Sığar uygulaması 10 ay sonra güncellendi!

Son dakika Covid-19 haberleri: Pandemi döneminde HES koduna ulaşabilmek, Covid-19 aşı bilgilerini görüntüleyebilmek için kullanılan “Hayat Eve Sığar” uygulamasına aylar sonra ilk kez güncelleme geldi.

10 AY SONRA İLK KEZ GÜNCELLENDİ

Harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilmek ve evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görmek için de kullanılan Hayat Eve Sığar uygulaması güncellendi.

Covid-19 pandemisi sırasında Kontrollü Sosyal Hayat politikası altında, Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen bir kod olan HES kodu, bireylerin Covid-19 hastalığı açısından risk taşıyıp taşımadığını güvenli bir şekilde paylaşmalarına olanak tanımıştı.

BAKAN KOCA ‘ENDİŞE EDECEK BİR DURUM YOK’ DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de “Eris Varyantı”nın tespit edildiğinin açıklamış, bu varyanta yönelik ekstra bir tedbir gerekliliği olmadığını belirtmişti. Koca, “Hastalığı çok iyi tanıyoruz ve endişe edecek bir durum yok” demişti.

Ancak Hayat Eve Sığar uygulamasına getirilen güncelleme, vatandaşlar arasında “Yeniden kapanmalar başlayabilir mi?” ve “HES kodu uygulaması geri mi dönecek?” sorularını akıllara getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx